Ennél a kantárnál a száron keresztül ható erő a szájszögletekben felfelé, és az állkapcson keresztbe gyakorol nyomást abban az esetben, ha a ló feje valamivel a függőleges előtt van. A zabla az ínynek a metsző- és zápfogak közötti foghíjas részén fekszik. A zablának a szájban lévő részét változtatva különböző hatást érhetünk el.
A Nagykantár
Ez a kantár egy összetett eredő erőt eredményez, ami lehetővé teszi a lovas számára, hogy a ló feje kiegyensúlyozott tartásban lehessen. A jól képzett lónál és lovasnál ez olyan kifinomultságot eredményezhet, ami nem érhető el semmilyen más kantárral sem. A csikózablával a fej felemelését érjük el, míg a feszítőzabla az orr beszegését és a fej mélyebb tartását eredményezi.
A Western Kantár
Ez a kantár elsősorban a feszítőzabla hatására épül. A felépítésbeli különbségek (pl. a nyitott végű szárak) csak apró részletkülönbségek. A western kantár jelenti annak a kiképzési rendszernek a csúcsát, amely a kiegyensúlyozott orrfék (bosal) haladó használatára alapul, és a zabla itt már csak másodlagos szerepet játszik. Ez a módszer az Ibériai-félszigetről származik. Noha a zabla komoly hatástgyakorolhat, a jól képzett ló és lovas kezének roppant finom mozdulataira isreagál.
Orrszíj
A legtöbb kantárhoz orrfékszíj is tartozik. Ha azonban lovunk túl nagyra nyitja a száját vagy keresztezi állkapcsát lovaglás közben, akkor tanácsos kiegészítő orrszíjat is használni, amelyet az orrszíjnál lejjebb kell elhelyezni, és a zabla alatt kapcsolódik. Az orrszíjat hozzá értőnek kell feltennie, mert a rosszul felhelyezett orrszíj akadályozhatja az állat légzését. A hatékonyság érdekében erősen, de nem túl szorosan kell felszerelni őket. A kombinált orrszíjjal ellátott orrféket a zabla alatt rögzítik, hogy kiegészítő alsó orrszíjként működjön. A kombinált orrszíj előnye, hogy így is használhatunk leszorító szíjat, ha akarunk, de ügyeljünk rá, hogy az orrfékhez rögzítsük, ne pedig a kiegészítő orrszíjhoz.