Ennl a kantrnl a szron keresztl hat er a szjszgletekben felfel, s az llkapcson keresztbe gyakorol nyomst abban az esetben, ha a l feje valamivel a fggleges eltt van. A zabla az nynek a metsz- s zpfogak kztti foghjas rszn fekszik. A zablnak a szjban lv rszt vltoztatva klnbz hatst rhetnk el.
A Nagykantr
Ez a kantr egy sszetett ered ert eredmnyez, ami lehetv teszi a lovas szmra, hogy a l feje kiegyenslyozott tartsban lehessen. A jl kpzett lnl s lovasnl ez olyan kifinomultsgot eredmnyezhet, ami nem rhet el semmilyen ms kantrral sem. A csikzablval a fej felemelst rjk el, mg a fesztzabla az orr beszegst s a fej mlyebb tartst eredmnyezi.
A Western Kantr
Ez a kantr elssorban a fesztzabla hatsra pl. A felptsbeli klnbsgek (pl. a nyitott vg szrak) csak apr rszletklnbsgek. A western kantr jelenti annak a kikpzsi rendszernek a cscst, amely a kiegyenslyozott orrfk (bosal) halad hasznlatra alapul, s a zabla itt mr csak msodlagos szerepet jtszik. Ez a mdszer az Ibriai-flszigetrl szrmazik. Noha a zabla komoly hatstgyakorolhat, a jl kpzett l s lovas keznek roppant finom mozdulataira isreagl.
Orrszj
A legtbb kantrhoz orrfkszj is tartozik. Ha azonban lovunk tl nagyra nyitja a szjt vagy keresztezi llkapcst lovagls kzben, akkor tancsos kiegszt orrszjat is hasznlni, amelyet az orrszjnl lejjebb kell elhelyezni, s a zabla alatt kapcsoldik. Az orrszjat hozz rtnek kell feltennie, mert a rosszul felhelyezett orrszj akadlyozhatja az llat lgzst. A hatkonysg rdekben ersen, de nem tl szorosan kell felszerelni ket. A kombinlt orrszjjal elltott orrfket a zabla alatt rgztik, hogy kiegszt als orrszjknt mkdjn. A kombinlt orrszj elnye, hogy gy is hasznlhatunk leszort szjat, ha akarunk, de gyeljnk r, hogy az orrfkhez rgztsk, ne pedig a kiegszt orrszjhoz.