Az istálló lehet modern, erre a célra épült épület, vagy egy átalakított pajta. Mindkét megoldás sok veszélyt rejt magában, és sok mindenre oda kell figyelni, ha megfelelően akarunk gondoskodni a biztonságról. Fontos, hogy alaposan lecsapolt talajon álljon az épület, és az uralkodó széljárással ellentétes irányba nézzen. Tágas, jól szellőző, biztonságos és elég erős legyen ahhoz, hogy ellen tudjon állni a ló rúgásainak és nekifeszülő súlyának. A legjobb az olyan istállóboksz, ahol a ló nincs megkötve. Az oldalai legyenek 250-360 cm hosszúak a póniknál, valamint 360-420 cm a normál méretű lovaknál. Elég tágasnak kell lennie, hogy az állat gond nélkül megfordulhasson, lefeküdjön és felálljon. Az ablakokat tartsuk gondosan karban, fedjük be dróthálóval, hogy a ló nehogy összetörje és megsebesítse magát a szilánkokkal.
Az ajtók legyenek 120 cm szélesek, és kifelé nyíljanak. A legjobb megoldás a kettéosztott ajtó, így a felső rész nyitva tartásával biztosított a szellőzés és a ló is ki tud nézni, amíg az alsó rész biztonságosan zár.
A padló felszíne legyen durva vagy barázdált, különben veszélyessé, csúszóssá válik. A padlónak enyhén lejtenie kell egy csatornanyílás felé, ami lehet a bokszon kívül, de egy sarokban is. A levezetőnyílás legyen sekély és nyitott.
Ügyelni kell arra is, hogy lovunk ne érje el az elektromos berendezéseket. Rögzítsünk a falba két karikát is. Az egyikhez hozzáköthetjük a lovat. A karikának a ló fejmagasságában kell lennie. Kössünk hozzá egy rövid, elszakítható hurkot is. A másik karikára, amit egy kicsit feljebb helyezünk, mint az előzőt, a szénahálót akasztjuk.
A vízellátást meg lehet oldani egy önitatóval, melyet tisztítani kell naponta és ellenőrizni. A vödrök fülét jobb, ha eltávolítjuk. Fontos, hogy minden víztartály biztonságos legyen!
A takarmány tárolásához használjunk gumitalpú tartályokat.
Az etetőnek mellmagasságban kell lennie, a sarokban vagy a falon. A könnyebb takarítás és biztonság végett jobb, ha mozgatható etetőt használunk.